Водопостачання приватного будинку від свердловини

Вт, 6 августа, 17:31

Плануючи будівництво будинку на приватній території або ж придбання присадибної ділянки за межами Києва, одним з перших питань має бути доступність до джерел електроживлення, систем газифікації та обов’язково джерела водопостачання. Як правило, власники приватних будинків обираючи серед центральних систем, колодязів  та свердловин, зупиняються саме на останньому варіанті. Так, послуга буріння свердловин Київ та Київська область обійдеться замовникам суттєво дорожче інших способів підключення будинку та господарських споруд до води, проте саме в довготривалій перспективі цей варіант - найвигідніший, оскільки якісна артезіанська свердловина може експлуатуватися кілька довгих десятиліть.

Особливості інженерних комунікацій для дому при підключенні до свердловини

Інженерні комунікації стосуються в першу чергу формування розводки системи водопостачання, яка має бути у всіх приміщеннях, де це необхідно, зокрема, на кухні та у ванній. Також замовникам часто потрібно забезпечити водопостачання до прибудинкових споруд, гаражів, теплиць та інших господарських будівель. У цьому випадку майстри рекомендують прокладати труби в землі, але обов’язково нижче рівня промерзання ґрунтів взимку, при сильних заморозках. Дотримання цього правила є головною умовою безперервної подачі води за будь-яких погодних умов.

Окремо потрібно продумати відвід, яким буде забезпечуватися надходження води до системи опалення, підключеної до котла (наприклад, твердопаливного). З однієї розводки можна робити підключення до кількох точок в одній споруді, наприклад, в будинку така розводка формується до кухні та ванної кімнати. Важливо завчасно подумати про необхідність підключення до системи, наприклад, гаража або теплиці. Це дозволить правильно розрахувати всі експлуатаційні параметри та комфортно користуватися водою при ввімкненні кількох кранів одночасно.

Сформувавши повністю систему трубопроводів, по яким постачатиметься вода, можна переходити до установки насосів, автоматики та іншого необхідного обладнання. Оскільки цей процес вимагає певних навичок та досвіду, а найменші похибки можуть стати причиною швидкого зносу пристроїв, буріння свердловин на приватних ділянках краще доручати перевіреним професіоналам, які зможуть правильно розрахувати всі можливі показники та параметри ще до того, як бурові роботи будуть розпочаті.

Додатково потрібно продумати та розбудувати систему каналізації і створити умови для прокладання трубопроводу та кабелю електроживлення на ділянці між свердловиною та будинком. При роботі з каналізаційними спорудами важливо звернути увагу на необхідність застосування дренажних насосів, додаткових систем очищення стоків та доступу до зовнішні мереж. Що стосується прокладання системи водопостачання між свердловиною та будинком чи іншою господарською спорудою, то тут важливо прокладати електричний повністю ізольований електричний кабель таким чином, щоб він не перетинався з трубами та не міг контактувати з водою. Після завершення всіх підготовчих робіт, майстри можуть розпочати пусконалагоджувальні роботи, під час яких перевіряється герметичність та справність кожного з задіяних механізмів.

Особливості вибору схеми водопостачання для приватного будинку

Монтаж системи водопостачання приватного будинку може відбуватися двома способами:

  • напірним, для кого характерна відсутність накопичувальних ємностей, проте вода подається під певним рівнем тиску, який регулюється спеціальним пристроєм (реле тиску), перевагою такого способу є можливість заощадити на придбанні таких накопичувальних ємностей (гідроакумуляторів), а також не потрібно підшукувати умови для його розміщення, оскільки взимку є ризик замерзання води всередині;
  • накопичувальним, при якому передбачається монтаж накопичувального бака в верхньому чи нижньому положенні, що дозволяє самостійно обирати об’єм запасу води на період відключення електроенергії, проте розміщувати такий пристрій потрібно в умовах стабільної температури повітря, щоб не допустити замерзання рідини та псування обладнання.

Щодо недоліків вибору напірної схеми водопостачання - при відключенні електроенергії, будинок залишиться без води, оскільки в системі не буде необхідного тиску для її подачі (потрібне резервне джерело електроживлення).

Основні способи розводки водопроводу

На етапі проведення попередніх розрахунків буріння свердловин ціна може змінюватися в залежності від різних факторів, одним з них є спосіб розмежування труб для постачання води до різних точок. Це можна робити за допомогою монтування розвідних колекторів (труби більшого діаметру) або послідовним способом.  Найоптимальнішим варіантом майстри вважають застосування подовженого колектора більшого діаметру, з якого відходять труби меншого діаметру. Такий спосіб не лише простий у виконанні, а й має низьку вартість.