Вимкнення електроенергії на кілька годин — ситуація патова. І стикався з нею, безперечно, кожен з нас. Без електрики в мережі всі процеси навколо не те, що гальмуються, взагалі — зупиняються. Освітлення немає, обігріву теж, побутова техніка не працює. Щастя, якщо комп'ютер підключений через блок безперервного живлення, його вистачить на півгодини чи трохи більше. А якщо і цього рятівника немає, а телефон розрядився, то халепа повна.
Відключення електроенергії, яке в народі називають просто — «немає світла», трапляється і в квартирі, і в заміському будинку. Нерідко подібні випадки можуть спіткати вас на дачі, де електромережа дуже нестабільна, і струм в ній пропадає вельми часто. Під час цієї вимушеної ізоляції і невимовних страждань, в розумного господаря зароджується, нарешті, мудра ідея — а чому б не придбати альтернативне джерело живлення?
В ролі власного джерела електроенергії можна уявити і стабілізатор, і потужний ББЖ. Але найкраща панацея від «глухих» дротів електромережі — якісний генератор.
Електричний генератор — це пристрій для вироблення електричного струму. Він обладнаний двигуном внутрішнього згоряння, механічна енергія якого перетворюється в електричну і подається до всіх підключених приладів. Тобто, ви отримуєте резервне електроживлення, власне, ні від кого не залежне.
Потужні елеткростанції використовують для бізнесу, а малопотужні — для домашніх побутових потреб.
Маючи хороший домашній генератор, ви отримуєте великі переваги:
Тобто, завдяки генератору, ваша електроенергія завжди буе з вами і ніколи не відмовить. Лише пальним потрібно заправитись вчасно і в потрібному об'ємі.
Для того, щоб двигун генератора запрацював, в його бак потрібно залити бензин або солярку, або ж під'єднати агрегат до газового балону чи газової труби.
Тобто, існує три види генераторів:
Є ще двопаливні або «гібридні» генератори. Вони можуть працювати і на бензині, і на газі пропан-бутані. Ви просто переключаєте станцію в потрібний режим, в залежності від того, яке пальне у вас є, і яке вам вигідніше використовувати.
Щоб ви могли вибрати для себе найбільш оптимальний вид палива, зважаючи на те, як часто ви будете використовувати станцію і на якій потужності, ми розкажемо про кожний вид генераторів більш детально.
Дизельгенератори — найпотужніші і найвитриваліші. Двигун має особливу конструкцію, а солярка володіє прекрасними мастильними властивостями, завдяки чому установка має такі переваги:
Правда, вартість такої станції на 30% вища, ніж бензинової. І «відбити» високу ціну можна лише при частих використаннях. Тому купити дизельный генератор варто, якщо відключення електрики часті і довготривалі.
При використанні взимку, на морозі, неякісна солярка може загуснути, це є недоліком дизеля. В дизель-генераторах від популярних брендів часто є функція підігіву двигуна, при якій вид палива дизель не загусне при низьких температурах.
До мінусів дизеля ще відносять його високий шум, тому потрібно брати модель в кожусі, або ж самому зробити для неї шумоізоляційний контейнер з витяжкою для вихлопних газів.
Бензинові гени — найпопулярніші серед населення. Причина популярності в тому, що вони дешеві і нескладні в користуванні та обслуговуванні. Це ідеальне резервне джерело для домашніх потреб.
Бензинового генератора, потужність якого 3 кВт, вистачить для невеликої дачі, 5-7 кВт — для середнього будинку. А станція, у якої номінальна потужність становить 10 кВт, подасть живлення до всієї електротехніки, яка тільки можлива у великому заміському будинку ( холодильник, морозильна камера, бойлер, тени, пральна машина, мікрохвильовка, елекрична плита), дасть освітлення, обігрів, запустить насос для подачі води і т.д.
Працює бензогенератор 5-8 годин в безперевному режимі. Потрібно давати йому перерву для охолодження двигуна. Шум нижчий, ніж у дизеля, спеціального кожуха не потрібно, як і контейнера при установці.
Підвидом бензинових станції є найсучасніші генератори — інверторного типу. Інверторний генератор легкий, компактний, дуже тихий і надзвичайно економний. Встановлювати його можна навіть на балконі багатоквартирного будинку.
Найменші інверторні генератори (900 Вт-1 кВт) виробляють у вигляді туристичної валізки з ручкою, їх дуже зручно носити з собою на природу.
А найбільша перевага інвертора — в тому, що струм від нього поступає найвищої якості, напруга стабільна, відхилення не більше 5%. Можна без страху підключати дороге комп'ютерне обладнання, чутливий блок запуску газового котла, різноманітні сучасні гаджети.
Газова станція, в більшості випадків, працює від балону із скрапленим газом пропаном-бутаном. Маленький балон продають на заправках, його вистачає надовго. Економія по грошах виходить суттєва, витрати на пальне будут нижчі на 25-30%, ніж при користуванні бензиновим генератором. Тобто, 1 кіловат власної електроенергії буде дуже дешевим, майже, як із стаціонарної мережі.
Ще такі прилади можна підключити і до газової магістралі, проте на це потрібен дозвіл від газової служби.
Ресурс газового генератора вищий, ніж бензинового, адже газ не дає так багато продуктів згоряння. Він тихіший і екологічно чистіший. Але коштує він дорожче, і випускають його лише деякі виробники, тобто вибрати гарну модель трохи складно.