Коптильні являють собою спеціальні обладнання для приготування неймовірно ароматних та смачних страв. Є пристрої для холодного та гарячого копчення. У такій техніці можна готувати рибу та м'ясо, радіючи себе та близьких чимось новим та незвичайним. І якщо раніше багато хто будував коптильні, то зараз їх набагато простіше і практичніше просто купити.
Усі коптильні можна поділити на кілька типів залежно від різних параметрів. Насамперед вони діляться на професійні та побутові. Перші відрізняються більшою продуктивністю, зносостійкістю та підходять для постійного активного використання. Але коштують вони досить дорого і в домашніх умовах навряд чи вдасться використати весь їхній потенціал. А ось побутові ідеально підійдуть для періодичної експлуатації та домашнього використання.
Купити домашню коптильню в Україні можна трьох видів в залежності від типу копчення:
Гаряче копчення має на увазі використання гарячого диму. Сам процес копчення може тривати кілька годин. Все залежить від продукту, який ви коптите. Найчастіше так обробляють нежирне м'ясо та рибу. Жирні сорти, звичайно, також можна піддавати гарячому копченню, але під температурою весь жир витопиться. Важливо враховувати, що за такого методу обробки готові продукти мають невеликий термін зберігання.
Холодне копчення займає набагато більше часу. Процес може тривати кілька днів. У разі використовується дим низької температури. Смак виходить зовсім інший і таким способом можна коптити будь-яке м'ясо. І зберігаються такі продукти набагато довше та краще.
Напівгаряче копчення – це щось середнє між першим та другим. Займає воно кілька годин, а температура диму становить близько 40-60 градусів.
Перш за все, вам потрібно визначитися з типом копчення, який ви хочете використовувати. А залежить це насамперед від того, скільки часу ви зможете приділяти процесу. І, звісно, як довго вам потрібно буде зберігати готовий продукт.
Також при виборі моделі важливо звернути увагу на хорошу вентиляцію. Вентиляційні отвори регулюють температуру, яка потрібна для копчення. І при недостатній чи надто сильній вентиляції процес може піти не за планом.
Розмір коптильні та глибина ємності теж має значення. Щоб продукти готувалися рівномірно і правильно, між ними та паливом має бути достатньо місця. Інакше вони просто пропікуться, але не прокоптяться.
Також корисним буде термодатчик, щоб не схибити з тепловим режимом. Гідрозатвор теж зайвим не буде, зберігаючи тепло і дим краще за стандартні кришки. Настроювані режими роботи в сучасних моделях дозволяють спокійно виставити потрібні параметри не «на око», а й підтримувати їх весь процес копчення. Будь-які додаткові функції, що впливають на роботу коптильні, будуть корисними і полегшать завдання.